1:0 "Barons/LMT" labā

Gatis Kreceris, 14.05.2008. 23:03 | komentāri (4)

Trešdien Latvijas Basketbola līgas pirmo finālspēli ar uzvaru sāka „Barons/LMT” basketbolisti, kuri sīvā cīņā ar 84:75 pārspēja pašreizējo troņa glabātāju „ASK Rīga”. Līdz ar šo panākumu sērijā līdz četrām uzvarām ar 1:0 vadībā izvirzījušies „Baroni”. Uzvarētāju rindās neapturams bija komandas kapteinis Armands Šķēle, kurš guva 30 punktus.

„Barons/LMT” komandas sākumsastāvā devās: Šķēle, Aleksanders, Bērziņš, Adomaitis un Gusts, savukārt „ASK Rīga” maču sāka: Pavičs, Miledžs, Broilss, Grafs un Jahovičs.

Mača pirmās 10 minūtes veiksmīgāk aizvadīja „Baroni”, kuri pateicoties Šķēles un Aleksandera sniegumam (kopā 16 punkti) pēc ceturtdaļas atradās vadībā ar 23:17. Otrās desmitminūtes pirmos 10 punktus guva „armijnieki” un līdz ar to Ramūna Butauta trenētā vienība izvirzījās vadībā ar 27:23. Turpinājumā cīņa ritēja līdzīgi un komandām dodoties atpūtā rezultāts bija 42:40 „ASK Rīga” labā.

Pēc pirmā puslaika rezultatīvākie spēlētāji savās komandās bija Aleksanders un Miledžs, kuri attiecīgi guva 14 un 13 punktus.

Trešā ceturkšņa pirmajā pusē spēle ritēja līdzīgi, savukārt tā galotnē meistarīgāk nospēlēja „ASK Rīga” vienība. Pirms ceturtās ceturtdaļas „armijniekiem” piederēja 6 punktu pārsvars 65:59.

Izšķirošā ceturtdaļa iesākās ļoti saspringti. Pamazām, pamazām „Baroni” sāka pievilkt, līdz Adomaitis panāca izlīdzinājumu 70:70. Turpinājumā spēles grožus savās rokās ņēma Šķēle un Gusts, kuri praktiski divatā izšķīra mača likteni. Galarezultātā ar 84:75 pirmajā finālspēlē uzvaru izcīnīja „Barons/LMT”.

„Barons/LMT” – “ASK Rīga” 84:75 (23:17, 17:25, 19:23, 25:10)

Lielisku sniegumu uzvarētāju rindās nodemonstrēja komandas kapteinis Armands Šķēle, kurš guva 30 punktus, izcīnīja 6 bumbas zem groziem, kā arī atdeva 5 rezultatīvas piespēles. Ar 17 punktiem un 8 atlēkušajām bumbām izcēlās Demetrius Aleksanders. Zaudētājiem 17 punkti Kērtisam Miledžam, bet 10 Dairim Bertānam.

Jāatzīmē, ka finālsērijā savainojuma dēļ nevar piedalīties pagājušās sezonas MVP Sandis Valters.

Nākamo maču abas komandas aizvadīs 16. maijā, plkst. 20:00 turpat „Arēnā Rīga”.