Ventspils uzvaras attālumā no bronzas

Gatis Kreceris, 15.05.2008. 22:00

Ceturtdien Latvijas Basketbola līgas mazajā finālā pie otrā panākuma tika BK „Ventspils” basketbolisti, kuri ar 84:77 izbraukumā pārspēja „VEF Rīga” vienību. Sērijā līdz 3 uzvarām vadībā ar 2:0 ir izvirzījušies kurzemnieki, kurus tagad līdz bronzas medaļām iespējams šķir vairs tikai 40 minūtes.

Laukuma saimniekiem spēli sāka: Jeromanovs, Gailītis, Koļesņikovs, Zaķis un Aleksejevs, savukārt “Ventspils” pirmajā pieciniekā devās: Lavs, Vītols, Maknamara, Veselovs un Akingbala.

Mača pirmās 10 minūtes aizritēja rezultatīvi un ar viesu komandas pārsvaru. Pirmajā ceturksnī abas komandas nekautrējās uzbrukt no tālās distances, kopā realizējot 8 „trejaču”, no kuriem 5 trāpīja ventspilnieki. Noslēdzoties desmitminūtei rezultāts bija 31:18. Otrajā ceturtdaļā cīņa ritēja līdzīgi, tomēr jūtams bija „Ventiņu” pārākums un komandām ejot atpūtā 48:33 viesu labā.

Pirmajā puslaikā rezultatīvākie spēlētāji savās komandās bija Koļesņikovs un Lavs, kuri attiecīgi guva 11 un 10 punktus.

Otro puslaiku apņēmīgi iesāka laukuma saimnieki. Ceturtdaļas vidusdaļā „Vefiņš” bija pievilcis līdz -2, 52:54. Trešās desmitminūtes atlikušajā laikā nedaudz veiksmīgāki izrādījās kurzemnieki, kuri pirms izšķirošās ceturtdaļas atradās vadībā ar 66:60. Pēdējā no 4. desmitminūtēm „Vefieši” mēģināja vērst cīņas gaitu sev par labi, taču ventspilnieki prasmīgi spēlēja aizsardzībā, kā rezultātā tika gūta uzvara ar 84:77.

“VEF Rīga” – BK “Ventspils” 77:84 (18:31, 15:17, 27:18, 17:18)

Uzvarētāju rindās ar 18 gūtajiem punktiem rezultatīvākais spēlētājs bija Džastins Lavs, bet Pāvels Veselovs pievienoja 17 „acis”. „Vefam” 17 punktus guva Jevgēņijs Koļesņikovs, bet 14 Ronalds Zaķis.

„VEF Rīga” komanda izcīnot uzvaru varēja sagādāt sev dāvanu, jo komandai pēc neatkarības atgūšanas apritēja gadadiena.

Nākamo un iespējams pēdējo spēli šajā sērijā abas komandas aizvadīs 17. maijā plkst. 17:00 Ventspilī.