Dūžu derbijā neizšķirts 1:1

Gatis Kreceris, 16.05.2008. 22:49 | komentāri (3)

Piektdien Latvijas Basketbola līgas otrajā finālspēlē pie panākuma tika „ASK Rīga” basketbolisti, kuri ar 96:78 samērā viegli apspēlēja „Barons/LMT” vienību. Līdz ar šo „armijnieku” uzvaru sērijā rezultāts kļuva neizšķirts 1:1.

„Barons/LMT” komandas sākumsastāvā devās: Šķēle, Aleksanders, Bērziņš, Adomaitis un Gusts, savukārt „ASK Rīga” maču sāka: Pavičs, Miledžs, Broilss, Bramlets un Jahovičs.

Mača pirmajā ceturtdaļā spēle labāk vedās „Baroniem”, kuri pirmās 10 minūtes noslēdza ar 5 punktu pārsvaru 26:21. Otrā ceturtdaļa bija gluži pretēja. Uzbrukums bija aizgājis „armijniekiem” un pateicoties Broilsa, Jahoviča un Milēdža sniegumam „ASK Rīga” atpūtā devās pie +9, 48:39. Pirmajā puslaikā „Barons/LMT” galvenais klupšanas akmens bija lielais kļūdu skaits. „Baroniem” 11, savukārt „armijniekiem” tikai 3.

Pēc pirmā puslaika rezultatīvākie spēlētāji savās komandās bija Broilss, kura kontā 12 punkti, bet „Baroniem” pa 8 punktiem bija guvuši Bērziņš, Aleksanders un Šķēle.

Trešajā ceturksnī „Baroni” pievilka līdz -3, 55:58. Taču desmitminūtes atlikušajā lakā dominēja nosacītie laukuma saimnieki „ASK Rīga” basketbolisti, kuri pirms izšķirošajiem notikumiem bija iekrājuši solīdu 13 punktu pārsvaru, 75:62. Ceturtajā ceturtdaļā vairs nekas būtiski nemainījās un abu komandu treneri saprazdami, ka mača liktenis ir izšķirts deva iespēju uzspēlēt, komandu tālākajiem rezervistiem. Galarezultātā „ASK Rīga” izcīnīja visai pārliecinošu uzvaru ar 96:78.

“ASK Rīga” – “Barons/LMT” 96:78 (21:26, 27:13, 27:23, 21:16)

Uzvarētājiem ar lielisku sniegumu izcēlās Gatis Jahovičs, gūstot 17 punktus, bet ar 15 „acīm” izcēlās Dveins Broilss. Zaudētājiem 14 punkti Demetriusam Aleksanderam, 13 Ģiedrjam Gustam, 12 Armandam Šķēlem.

Nākamā (trešā) finālsērijas spēle norisināsies svētdien, 18. maijā plkst. 18.00 turpat “Arēnā Rīga”.