Uz Madridi ar uzvaras garšu

Gatis Kreceris, 02.06.2008. 22:47 | komentāri (1)

Pirmdien uzvaru pēdējā pārbaudes spēlē pirms došanās uz Pekinas Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru Madridē, pār Baltkrieviju ar 71:70 izcīnīja Latvijas izlases basketbolistes. Abu komandu pirmajā tikšanās reizē 2 dienas iepriekš panākumu ar 71:66 guva viešņas.

Atšķirībā no abu komandu pirmās spēlēs, kura tika aizvadīta pirms 2 dienām, pirmo ceturtdaļu mūsu meitenes nospēlēja krietni veiksmīgāk. Tieši ceturkšņa beigu daļā Latvijas izlase veica izrāvienu ar 7:0 un pirmās 10 minūtes noslēdza ar 4 punktu pārsvaru, 19:15.

Otrajā desmitminūtē cīņa ritēja līdzīgi un tikai pateicoties veiksmei no tālās distances baltkrievietes spēja turēt līdz. Viešņas precīzi realizēja 5 „trejačus”, kamēr mūsu basketbolistes atbildēja tikai ar vienu. Pēc pirmā puslaika Latvija atradās vadībā ar 37:33.

Pēc nospēlētām 20 minūtēm mūsu komandas rindās ar 11 gūtajiem punktiem rezultatīvākā spēlētāja bija Anete Jēkabsone-Žogota, bet viešņām 10 „acis” guva Tatjana Troina.

Jau trešās ceturtdaļas sākumā latvietes ātri ieguva 10 punktu vadību, 45:35, taču turpinājumā pateicoties Anastasijas Veremejenkas centieniem Baltkrievija rezultāta starpību samazināja. Pēc aizvadītām 30 minūtēm ar 60:55 priekšā bija Latvija.

Izšķirošajā ceturtdaļā veiksmīgāk spēle vedās mūsu pretiniecēm. Baltkrievietes ātri vien panāca izlīdzinājumu 60:60 un viss varēja sākties no sākuma. Pašā mača izskaņā mūsu komanda ne bez veiksmes palīdzības, tomēr noturēja nelielo vadību, kuru bija iekrājušas ceturtdaļas vidusdaļā un galarezultātā ar 71:70 izcīnīja uzvaru.

Latvija – Baltkrievija 71:70 (19:15, 18:18, 23:22, 11:15)

Latvijas izlasē 21 punktu guva Anete Jēkabsone-Žogota, bet Liene Jansone izcēlās ar 16 punktiem. Baltkrievijas izlasē rezultatīvākā spēlētāja bija Anastasija Veremejenka, kura guva 22 punktus.

Šī bija Latvijas komandas pēdējā pārbaudes spēlē pirms došanās un Pekinas Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, kurš no 9.-15. jūnijam norisināsies Spānijas galvaspilsētā Madridē.

Pirmajā spēlē 9. jūnijā mūsu meitenēm pretī stāsies Senegālas valstsvienība, bet otrajā mačā 11. jūnijā latvietes tiksies ar Japānu.