Latvijas sieviešu basketbola izlase nodrošina pirmo vietu apakšgrupā olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā

LETA, 11.06.2008. 19:45 | komentāri (1)

Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā basketbolā Latvijas sieviešu izlase trešdien ar 83:69 (20:19, 21:18, 17:24, 25:8) uzvarēja Japānu.
Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlasē ar 25 punktiem bija Ieva Tāre, 18 punktus guva Anete Jēkabsone-Žogota, bet Liene Jansone guva 16 punktus.

Ar 20 punktiem Japānas labā izcēlās Ruiko Jano, savukārt Ai Mitani guva 16 punktus.

Pirmajā ceturtdaļā ritēja līdzīga cīņa, un tajā par vienu punktu labāka bija Latvijas izlase - 20:19. Lai gan līdz otrās ceturtdaļas vidum Latvija bija izvirzījusies sešu punktu vadībā 34:28, turpinājumā veiksmīgāk nospēlēja japānietes, un pirms došanās pārtraukumā rezultāts bija tikai 41:37 Latvijas labā.

Trešajā ceturtdaļā pēc nospēlētām divām minūtēm Japāna izlīdzināja rezultātu 43:43, un arī turpinājumā izrādīja sīvu pretestību. Divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām pēc Jano trīspunktu metiena Japāna pārņēma vadību 57:56, bet pirms pēdējās ceturtdaļas japānietes atradās trīs punktu vadībā (61:58).

Ceturtdaļas sākumā pēc Tāres divpunktu metiena rezultāts tika izlīdzināts 64:64. Pēc vairākiem neveiksmīgiem uzbrukumiem abu izlašu izpildījumā Tāre guva vēl divus punktus, izvirzot vadībā Latviju (66:64), un šis bija pavērsiena punkts spēlē. Turpinājumā latvietes sekmīgi aizsargājās un bija precīzas uzbrukumos. Pēdējās četrarpus minūtēs Latvija neļāva pretiniecēm gūt nevienu punktu, no rezultāta 71:69 panākot 83:69. Pēdējās sekundēs punktu uzvarai pielika Tāre, realizējot trīspunktu metienu.

Tādējādi Latvija nodrošināja pirmo vietu A apakšgrupā un turnīra ceturtdaļfinālā spēlēs ar B apakšgrupas otrās vietas ieguvēju - Čehiju vai Angolu. Abas komandas tiksies pēdējā B apakšgrupas spēlē. Šī mača uzvarētāji ceturtdaļfinālā tiksies ar Japānu.

Jau ziņots, ka apakšgrupas pirmajās spēlēs Latvija pirmdien ar rezultātu 94:34 (29:5, 15:10, 28:11, 22:8) sagrāva Senegālu, bet Japānas izlases basketbolistes senegālietes pārspēja ar 71:69 (19:22, 8:17, 20:20, 22:12).