Latvijas II Olimpiādē ieradušies gandrīz 4000 dalībnieki

easyegt.lv, 14.06.2008. 13:12 | komentāri (2)

Latvijas II Olimpiādē, kas no 13. līdz 15.jūnijam norisinās Ventspilī, ieradušies 3800 dalībnieki no visas Latvijas.

Visplašāk pārstāvēta ir Rīgas pilsēta ar 427 dalībniekiem. Otro vietu ieņem Jūrmala, kuras komandas sastāvā ir 231 dalībnieks. Gandrīz tikpat daudz dalībnieku ieradušies no Rīgas rajona. Daudz neatpaliek arī mājnieki – Ventspils pilsēta -, kuras komandā ir 194 dalībnieki.

Visplašāk pārstāvētais sporta veids ir vieglatlētika – 485 sportisti. Otrajā vietā ir futbols - 235, bet trijnieku noslēdz cīņas sports – 223 dalībnieki.

Latvijas II Olimpiādes pirmajā sacensību dienā tika sadalīti 11 medaļu komplekti. Šobrīd līderi izcīnīto zelta medaļu ziņā ir Rīga un Ventspils – katrai pa 3 zelta medaļām. Kopvērtējumā visvairāk medaļu ir Rīgai - 9 medaļas. Otro vietu ieņem Dobeles rajons ar piecām izcīnītām medaļām, bet trešo vietu dala Ventspils un Daugavpils ar 4 medaļām.

Riteņbraukšanā 25 km individuālajā braucienā vīriešiem uzvarēja Raivis Belohvoščiks, bet 15 km individuālajā braucienā sievietēm – Jeļena Dovgoļuka.

Svarcelšanā vīriešiem svara kategorijā līdz 56kg uzvarēja un zelta medaļu izcīnīja Kristiāns Andžāns, līdz 62kg – Leonīds Perminovs, līdz 69kg – Valērijs Kņaževs, līdz 77kg – Aleksandrs Narnickis, līdz 85kg – Ivars Neimets. Sievietēm zelta medaļu izcīnīja Katerina Zerkaļova.

Sporta vingrošanas daudzcīņā vīriešiem zelta medaļu izcīnīja Dmitrijs Trefilovs (84, 650), sudraba – Vitālijs Aršuns (83,780), bronzu – Sergejs Kaļitončiks (76,350). Sievietēm uzvaru svinēja Irina Zeņkova (52,000). Sudraba medaļu izcīnīja Irina Palaguta (50,300), bronzu - Marina Afaņeviča (48,275).

Mākslas vingrošanas daudzcīņā medaļas izcīnīja Rīgas un Rīgas rajona vingrotājas. Zelts – Angelīna Deičmane (59,475), sudrabs - Jeļena Mejerzone (58,575), bronza – Jana Isakova (58,125).

Norisinājās arī BMX kvalifikācija, kurā pārliecinoši līderi ir Pekinas olimpisko spēļu galvenie kandidāti (kvalificēšanās secībā): Ivo Lakučš, Māris Štrombergs, Edžus Treimanis. Finālbraucieni notiks rīt pēcpusdien.