Latvijas U-20 basketbola izlase Eiropas čempionāta spēlē piekāpjas Spānijai

LETA, 03.08.2008. 00:40

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionāta C apakšgrupas otrās kārtas spēlē sestdien ar rezultātu 46:60 (11:10, 22:20, 6:20, 7:10) piekāpās Spānijai.
Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās bija Artūrs Bērziņš, kurš guva 13 punktus, 12 punkti Daira Bertāna kontā, bet Rolands Freimanis guva septiņus punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas. Savukārt Spānijas izlases rindās pa 12 punktiem guva Pavlo Agilars un Marks Ruvio.

Spēle iesākās mazrezultatīvā cīņā. Pirmajās trijās ar pusi minūtēs latvieši gan guva septiņus punktus, panākot 7:2, tomēr līdz ceturtdaļas beigām spāņi pietuvojās un tā noslēdzās tikai ar 11:10 Latvijas izlases labā. Arī otrajā ceturtdaļā komandas lielus atrāvienos nespēja veikt, bet lielāko daļu laika vadībā atradās Latvijas izlase un pēc pirmā puslaika tā bija priekšā ar 33:30.

Otro puslaiku Latvijas izlase aizvadīja ļoti neveiksmīgi. Trešās ceturtdaļas sākumā spāņi veica izrāvienu 11:0 un tikai Daira Berāna tālmetiens pēc trīs ar pusi spēlētām minūtēm sausumu pārtrauca. Turpinājumā Latvija pietuvojās līdz 37:41, bet turpinājumā spāņi veica vēl vienu izrāvienu (37:50) un trešā ceturtdaļa noslēdzās ar 39:50.

Mača ceturtā ceturtdaļa noritēja ļoti nerezultatīvā cīņā un pirmajās septiņās minūtēs Latvijas izlase bija guvusi četrus punktus, bet Spānija - trīs. Izšķirošo grozu mačā guva Hoakins Koloms, kurš trīs minūtes pirms mača beigām realizēja tālmetienu, panākot 56:43 un turpinājumā Latvijas izlase neko spēles uzvarētāja noteikšanā vairs nespēja mainīt.

C apakšgrupas pirmajās spēlēs piektdien Latvija ar rezultātu 95:67 pārliecinoši pieveica Bulgāriju, bet Spānijas valstsvienība ar 65:74 zaudēja Melnkalnei, kas izcīnīja pirmo panākumu Eiropas čempionāta A divīzijā savā pastāvēšanas vēsturē. Savukārt pirmajā otrās kārtas spēlē šodien Melnkalne ar 76:68 pieveica Bulgārijas vienaudžus.

Apakšgrupas pēdējo maču Latvija aizvadīs svētdien plkst.20.45, kad tiksies ar Melnkalni.