Latvijas U-20 izlase "piesmej" vienaudžus no Francijas

Gatis Kreceris, 05.08.2008. 23:05 | komentāri (5)

Otrdien Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionāta F apakšgrupas spēlē “Arēnā Rīga” pārliecinoši ar 96:73 apspēlēja vienus no turnīra galvenajiem favorītiem Franciju.

Latvijas komandas starta pieciniekā devās: Bertāns, Silavs, Strēlnieks, Bērziņš un Šeļakovs.

Par šīsdienas uzvaru varētu teikt tā – ir komandas spēle, ir panākums. Jau no mača pirmajām minūtēm „letiņi” izskatījās apņēmības pilni pierādīt to, ka šī komanda var uzvarēt jebkuru pretinieku. Pirmajās 10 minūtēs 20 no 24 komandas gūtajiem punktiem guva Sandis Silavs un Dainis Bertāns, attiecīgi 11 un 9 punkti. Noslēdzoties pirmajam ceturksnim rezultāts bija 24:16.

Otrajā ceturtdaļā mūsu komanda nedomāja apstāties. Gluži pretēji. Laukuma saimnieki turpināja priecēt sanākušos līdzjutējus ar skaistu basketbolu un nevienā brīdī neradās šaubas, ka pirms otrā puslaika Latvijas komandai piederēs solīds pārsvars. Pēc nospēlētām 20 minūtēm rezultāts bija 58:30.

Trešajā ceturtdaļā aina laukumā nemainījās. Latvijas punktu mašīna bija uzdevumu augstumos, kā rezultātā pēc trešās ceturtdaļas mājiniekiem jau +40, 84:44. Izšķirošajā desmitminūtē Latvijas komanda notikumus vairs neforsēja un mierīgi noveda spēli līdz galam. Galarezultātā pārliecinoša uzvara ar 96:73.

Latvijas U-20 - Francijas U-20 96:73 (24:16, 34:14, 26:14, 12:29)

Latvijas izlasē rezultatīvākais spēlētājs bija komandas neapšaubāmais līderis Dairis Bertāns, kurš guva 22 punktus. Sanda Silava rēķinā 20 punkti, bet pa 13 punktiem guva Jānis Strēlnieks, Jānis Kufmanis un Rihards Kuksiks.

Francijai tās bija pirmais zaudējums turnīrā.

Trešdien Latvijas izlase, turpat „Arēnā Rīga” tiksies ar Krievijas vienaudžiem. Mača sākums 20:45.