Latvijas U-20 izlases basketbolisti izstājās no cīņas par medaļām

Gatis Kreceris, 07.08.2008. 23:30

Ceturtdien Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionāta F apakšgrupas pēdējā spēlē Olimpiskajā Sporta centrā, ar 70:97 atzina Serbijas vienaudžu pārākumu. Zaudējums mūsu komandai liedza turpināt cīņu par medaļām un tagad Latvija sacentīsies par 9.-12. vietu.

Pēc neveiksmīgi ieskātās pirmās ceturtdaļās, kuru Latvija zaudēja ar 8:22 tā spēja atgūties un lauzt cīņas gaitu sev pa labu. Otro ceturtdaļu varētu nosaukt par Riharda Kuksika desmitminūti. Kuksiks šo 10 minūšu laikā ļoti sekmīgi uzbruka no visdažādākajām pozīcijām un lielā mērā pateicoties viņa precizitātei pirms otrā puslaika Latvija bija pievilkusi līdz -9, 37:46.

Pēc nospēlētām 20 minūtēm laukuma saimniekiem ar 17 punktiem rezultatīvākais spēlētājs bija jau pieminētais Rihards Kuksiks.

Lai mūsu komanda varētu turpināt cīņu par medaļām tiem bija jāpaveic neticamais. Latvijas U-20 izlasei bija jāuzvar ar 18 punktu starpību.

Otrajā puslaikā jūtams bija fizisko un slaido Serbu pārsvars, kas izpaudās arī uz rezultātā tablo. Jāteic, ka mūsu komanda netika galā ar pienākumiem aizsardzībā. Ir jāparāda nevainojama precizitāte uzbrukumā, lai uzvarētu komandu, kura guvusi 97 punktus.

Latvija U-20 - Serbija U-20 70:97 (8:22, 29:24, 17:23, 16:28)

Latvijas izlasē rezultatīvākais spēlētājs ar 25 gūtajiem punktiem bija Rihards Kuksiks. 15 Punkti Jāņa Strēlnieka kontā, savukārt pa 11 punktiem guva Artūrs Bērziņš un Rolands Freimanis.

Neveiksmīgāko spēli turnīrā šoreiz aizvadīja viens no mūsu komandas līderiem Dairis Bertāns, kurš 19 minūšu laikā atzīmējās vien ar 3 punktiem un 2 rezultatīvām piespēlēm.

F grupā Latvijas vienība ar 2 uzvarām un 3 zaudējumiem ierindojās 5. vietā 6 komandu konkurencē.

Nākamo spēli Latvijas U-20 izlase aizvadīs sestdien, 18:30 pret teorētiski vājāko Izraēlas izlasi.