Serbijas basketbolisti trešo gadu pēc kārtas kļūst par Eiropas U-20 čempioniem

LETA, 11.08.2008. 10:15

Serbijas U-20 vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionāta finālspēlē svētdien "Arēnā Rīga" ar rezultātu 96:89 pieveica Lietuvas vienaudžus, trešo gadu pēc kārtas kļūstot par Eiropas čempioniem.
Serbijas komandā lielisku spēli aizvadīja Milans Mačvans, kurš guva 31 punktu, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles. Lietuvas izlases labā pa 16 punktiem guva Donats Motejūns un Martins Gecēvičs.

Par Eiropas U-20 čempionāta vērtīgāko spēlētāju atzina Serbijas valstsvienības centra spēlētāju Miroslavu Raduļiču, kurš turnīra laikā vidēji guva 18,6 punktus un izcīnīja 10,9 atlēkušās bumbas.

Eiropas čempionāta bronzas medaļas izcīnīja Spānijas basketbolisti, kuri finālmačā par trešo vietu ar rezultātu 91:72 pieveica Turcijas vienaudžus.

Serbijas U-20 basketbolisti Eiropas čempionātā uzvarējuši pēdējos trīs gadus, savukārt Lietuvas izlase kādu no medaļām pēdējo reizi izcīnīja 2005.gadā, kad lietuvieši savā īpašumā ieguva sudraba godalgas.

Latvijas U-20 komanda 2008.gada Eiropas čempionātā ierindojās 11.vietā, svētdien ar rezultātu 94:70 pieveicot Horvātijas vienaudžus.