Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

Haralds Silovs Pasaules kausa posmā Pekinā paliek četrpadsmitais

Kristine Fogele, 01.12.2008. 10:01

2008.gada absolūtais Eiropas čempions šorttrekā Haralds Silovs šodien Pasaules kausa posmā Pekinā, Ķīna 1500m distancē palika četrpadsmitais.

Latvijas šorttrekists Haralds Silovs sestdien Pekinā (Ķīna) aizvadīja Pasaules kausa posma šorttrekā otro dienu startējot 1500 metru distances pusfinālā. Haralds savā skrējienā finišēja piektais ar uzrādīto laiku 2:18.059 un kopvērtējumā ierindojās četrpadsmitajā vietā četrdesmit deviņu sportistu konkurencē.

Vakar 1500 metru piektajā (pavisam deviņi) priekšskrējienā, Haralds Silovs bija pirmais ar uzrādīto laiku 2:20.095, tādejādi kvalificējoties ceturtdaļfinālam. Ceturtdaļfinālā Silvos bija vēl ātrāks, un, finišējot pēc 2:19.670, iekļuva pusfinālā kā trešais no sava skrējiena, piekāpjoties šorttrekistiem no Korejas (PARK Jin-Hwan 2:19.621) un Kanādas (JEAN Olivier 2:19.505).

Startējot 1000m distancē Haralds uzrādīja labu laiku, taču tika diskvalificēts par nepareizu apdzīšanu.

Mūsu otrs Latvijas šorttrekists Jēkabs Saulītis sestdien startēja 500m cerību skrējiena pusfinālā ar uzrādīto laiku 0:43.649, uzlabojot savu personīgo rekordu. Svētdien Jēkabs piedalījās 500m (2) distancē.

Haralds šobrīd gatavojas nākamajam Pasaules kausa posmam, kas notiks šajā nedēļas nogalē Japānas pilsētā Nagano.

Sacensību nolikums paredz, ka pirmajā sacensību dienā notiek priekšsacīkstes gan 1500, gan 500, gan 1000 metru distancē, pēc kurām veiksminieki uzreiz iekļūst ceturtdaļfinālos (1500 metros pusfinālā), bet neveiksminiekiem ir iespējas sestdien un svētdien turpināt sacensības kvalifikācijā, un tikai pirmo divu vietu ieguvēji iekļūst sacensību ceturtdaļfinālā (1500 metros pusfinālā). Sportisti var izvēlēties sev divas atbilstošākās distances.

Iepriekšējais Pasaules kausa posms norisinājās Kanādas pilsētā Vankūvera (24.-26.oktobris), kur Haralds, startējot 1500m distances pusfinālā, finišējot trešais un kvalificējoties B finālam. B finālā, kur sportisti cīnījās par 9.-14. vietu, Haralds finišēja otrais, distancē iegūstot desmito vietu.

Pēc Āzijas Pasaules kausa posmiem Latvijas sportists dosies atpakaļ uz Kanādu, lai gatavotos Eiropas čempionātam (Turīnā, Itālija 13.-15.01.09.). Iepriekšējais Eiropas čempionāts notika Ventspilī, kur Haralds savās mājās izcīnīja 2008.gada Eiropas čempiona titulu.