Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

"ASK/AB.LV" apliecina pārākumu

Otro uzvaru trīs savstarpējās spēlēs izcīnīja Latvijas čempioni "ASK/AB.LV", kas Baltijas handbola līgas ietvaros ar 36:28 (15:15) pārspēja otro spēcīgāko Rīgas komandu "LSPA".

Spēli komandas iesāka līdzīgi, četrās minūtēs katrai gūstot pa trīs vārtiem (3:3). Uz mirkli, pateicoties Arta Kurmēna četriem gūtajiem vārtiem un citu komandas biedru palīdzību, "LSPA" 11. minūtē izdevās arī izvirzīties nelielā vadībā 7:5. Izmantojot mājinieku neveiksmes vairākumā, “ASK/AB.LV” handbolisti rezultātu līdzsvaroja 7:7, tomēr līdz pat 27. minūtei veiksmīgāk darbojās laukuma saimnieki, atjaunojot +2 (15:13). Neprasmīgā vairākuma izspēle, neļāva studentiem izvirzīties vadībā, bet gan palīdzēja “armijniekiem” spēli izlīdzināt. Puslaika izskaņā, Jānis Pavlovičam gūstot vārtus Latvijas čempionu labā, rezultātu izlīdzināja - 15:15.

Arī pēc pārtraukuma mačs turpinājās pēc līdzīga sižeta (34. minūtē 18:18), taču lēnām “ASK/AB.LV” spēles grožus pārņēma savā varā. Pirmo reizi mačā 36. minūtē viesi panāca +2 savā labā (20:18), bet izšķirošo izrāvienu veica pēc tam no 20:22 panākot 20:27 (44. minūte). Andra Gulbja trenētie handbolisti nešaubīgi izmantoju "LSPA" handbolistu neveiksmīgos uzbrukumus Helmuta Tihanova sargātajiem vārtiem vairākumā un vienādos sastāvos, ar ātro un pusātro uzbrukumu palīdzību palielinot savu pārsvaru. Vēl izdevība samazināt savus mīnusus mājiniekiem bija 45. minūtē, kad uzreiz četras soda minūtes nopelnīja Arnolds Straume, taču rezultāta starpība saruka tikai līdz pieciem vārtiem (24:29), bet pēc tam “armijnieki” atkal ieslēdza sesto ātrumu, piecas minūtes pirms beigām panākot +10 (34:24). Mača izskaņā "LSPA" spēja dažus vārtus atspēlēt, tomēr "ASK/AB.LV" sestā uzvara sešās Baltijas līgas spēlēs netika apšaubīta - 36:28.

Uzvarētāju rindās deviņus vārtus guva Jānis Glušaks, bet 8/1 - Jānis Pavlovičs, savukārt zaudētājiem pa astoņiem precīziem raidījumiem izdarīja Artis Kurmēns un Raimonds Trifanovs.

Nākošās spēles Baltijas līgā abas komandas aizvadīs nedēļas nogalē Baltkrievijā, tiekoties ar Minskas SKA un Dinamo, kā arī Brestas klubu.

Baltijas līga, 16. decembis:
LSPA - ASK/AB.LV 28:36 (15:15)
LSPA: Kurmēns un Trifanovs 8, Lisovskis 7, V. Borisenko 3, Lejnieks un Rūtiņš 1. 7 m: 1/0, 3 brīdinājumi, 2 soda minūtes.
ASK/AB.LV: Glušaks 9, Pavlovičs 8/1, Jurdžs un Kušners 6, Blūms 3, Gremzde un U. Lībergs 2. 7 m: 1/1, 3 brīdinājumi, 12 soda minūtes.
Tiesneši: R. Līcis/Z. Stoļarovs.