Pirmdiena, 23.Decembris 2024. » Vārdadienas svin: Viktorija, Balva;

Pirmizrāde, kura izdevās - Olympus Pen E-P1

Mikus Karlsons, speciāli tehnoloģiju portālam ZParks.lv, 18.06.2009. 09:37

Katras jaunas lietas, tehnoloģijas, idejas, mūzikas, teātra, utt... pirmizrāde ir saistīta ar zināmu risku. Risku, ka tevi nesapratīs, vai arī tava inovācija nebūs tik revolucionāra kā likās pašam. Bet pirmais iespaids bieži vien ir noteicošais, un svarīgi ir tas ko saka uzreiz. Tā daudzas lieliskas tehnoloģiskās idejas ir tikušas noraktas un iznīkušais aizmirstībā tikai tāpēc, ka tā bija „bērnu kaites”, kuras tika strauji izlabotas, bet publiku tas vairs neinteresēja. Tāpēc, ja ko piedāvāt plašākam cilvēku lokam, tam jābūt nostrādātam un pārdomātam, pārdomātam līdz pēdējai niansei. 15. jūnija vakarā Berlīnē notika Eiropas prezentācija jaunam produktam, un jaunai idejai vienlaikus – Olympus Micro Four Thirds standarta kamerai Olympus Pen E-P1.
Pirmizrāde, kura izdevās - Olympus Pen E-P1

Pirmā diena, kad Olympus Pen E-P1 izgāja tautās

Jaunais Olympus aparāts ir lieliska kombinācija no dizaina ikonas, kuras saknes ir pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados – Olympus Pen, un mūsdienu ciparu spoguļkameru tehnoloģijas. Apvienojot šos abus lielumus izveidojas Olympus Pen E-P1. Kameru, kura ir otrais produkts firmu Olympus un Panasonic kopīgi izveidotajā Micro Four Thirds standarta kameru katalogā, ja neskaita Panasonic kameru GH1, kas ir variācija par kameras G1 tēmu. Taču starp Panasonic un Olympus kamerām ir tik liela atšķirība, vispirms jau vizuāli, ka tās nezinātājs pavisam noteikti necentīsies ievietot vienā aparātu kategorijā. Taču tagad sīkāk par pašu notikumu, kameras oficiālo prezentāciju, un par tām niansēm, kuras ir būtiskais šim modelim.
 
Kameras Eiropas un vienlaikus arī visas pasaules prezentācijai izvēlēta Berlīne, kurā pirmdienā, 15. jūnija vakarā pulcējās žurnālisti no visas Eiropas. Kopumā kamera tika prezentēta trīs vietās, Eiropā, Amerikā un Āzijā. Par tikšanās vietu izvēlēts Berlīnes kongresu centrs, īstena sešdesmito gadu arhitektūras pērle, kura atjauno slavenās Bauhaus arhitektūras skolas tradīcijas. Un, protams, ēka ir celta sešdesmitajos gados. Sešdesmito gadu stils bija šīs prezentācijas vienojošais elements, jau sākot ar sagaidīšanu lidostā, un Volkswagen sešdesmito gadu busiņiem, kuri vizināja viesus uz viesnīcām. Un tas viss par godu kamerai, kurai iedvesmu devusi sešdesmito fototehnikas leģenda, Jošihisi Maitani radītā kamera Olympus Pen. Jaunais aparāts savās dizaina līnijās, un arī pēc koncepcijas līdzinās tam, kā bija veidots viņa slavenais priekštecis. Jaunā kamera nodrošina plašas fotografēšanas un arī HD filmēšanas iespējas, un vienlaikus ir ārkārtīgi vienkāršs lietošanā.

Akira Watanabe

Prezentācijas laikā bija iespēja tikties ar Olympus SLR kameru departamenta produktu plānošanas menedžeri Akira Watanabe, un uzzināt viņa viedokli par jauno kameru, un tās tapšanas procesu, kā arī to, kas mūs sagaida jau tuvākajā nākotnē. Jaunās kameras izveides ideja radusies jau tālajā 2002. gadā, kad radās koncepcija, par aparātu ar maināmiem objektīviem, bet bez pentaprizmas un spoguļu sistēmas. Modelī E-P1 kompānija ir koncentrējusies uz izmēru maksimālu samazināšanu, un tāpēc aparātam nav ne zibspuldzes, ne arī skatu meklētāja. Nākas iztikt ar aizmugurē esošo LCD ekrānu. Taču šāda situācija ir visai labi zināma un pieņemama lielākajai daļa ciparu fotokameru lietotājiem. Tiek gan solīts, ka jau tuvākajā laikā parādīsies kamera ar elektronisko skatu meklētāju, un zibspuldzi. Kamera veidota izmantojot Olympus vienu no fundamentālākajām atziņām, ka būtiskākais elements kamerā ir tās optiskā sistēma un objektīvs. Kamerā ir iebūvēta arī attēla stabilizācijas sistēma, kura ar matricas nobīdes palīdzību nodrošina kadra stabilitāti. Ir arī izstrādāts plāns tam, kādi modeļi nonāks tirdzniecībā jau tuvākajā laikā, un tas attiecas ne tikai uz aparātiem, bet arī uz objektīviem, zibspuldzēm, un citiem papildus aksesuāriem.

http://zparks.lv

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV