Pirmdiena, 23.Decembris 2024. » Vārdadienas svin: Viktorija, Balva;

Panasonic Plaša patēriņa elektronikas izstādē izrādīs savus jaunākos 3D tehnoloģijas sasniegumus

Oskars Lakšēvics, 06.01.2010. 16:17

Panasonic izrādīs gan pasaulē lielāko 3D plazmas paneli, gan pasaulē pirmo profesionālo pilnībā integrēto full HD 3D videokameru, jaunas, vēl efektīvākas plazmas paneļu tehnoloģijas, kā arī citus elektronikas jauninājumus.
Panasonic Plaša patēriņa elektronikas izstādē izrādīs savus jaunākos 3D tehnoloģijas sasniegumus

Kompānija Panasonic, kas ir pasaules tirgus līdere augstas izšķirtspējas televizoru tehnoloģiju jomā, izrādīs savus jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus Plaša patēriņa elektronikas izstādē (Consumer Electronics Show), kas risināsies no šī gada 7. janvāra līdz 10. janvārim Lasvegasā, īpašu uzmanību pievēršot 3D tehnoloģijām, kā arī enerģijas taupīšanas veidiem.

Pasaulē lielākais 3D plazmas panelis

3D tehnoloģijas ir viena no Panasonic prioritātēm. Jau 2008. gada rudenī veiksmīgi debitējot ar pasaulē pirmo 3D Full HD plazmas mājas kinoteātra sistēmu, kas sastāvēja no 103 collas liela plazmas ekrāna un Blu-ray diska atskaņotāja, kompānija pieteica sevi kā vienu no 3D tehnoloģiju līderēm un ir gājusi vēl tālāk. Panasonic Plaša patēriņa elektronikas izstādē piedāvās aplūkot pasaulē lielāko – 152 collu (4,096 x 2,160 pikseļi) – pilnas augstas izšķirtspējas (full HD) 3D plazmas paneli. Pateicoties saviem izmēriem, 3D plazmas panelis vēl vairāk vairo reāla kinoteātra apmeklējuma efektu.

3D televizorā iestrādāta tehnoloģija, kas pieļauj strauju ekrāna izgaismojumu, saglabājot spilgtumu. Tāpat panelī iestrādāta tehnoloģija, kura novērš līdz minimumam attēla dubultošanos, kas veidojas, kad kreisās un labās acs attēli tiek demonstrēti pamīšus. Tādējādi prototips nodrošina teicamas kvalitātes, realitātei pietuvinātu 3D attēlu atveidi.

Šogad kompānija uzsāks arī 3D televizoru tirdzniecību, turklāt Panasonic paredz, ka tie kļūs ļoti populāri un varētu sasniegt pat 30% no kopējā pārdoto televizoru skaita. Ir skaidrs, ka 3D tehnoloģijas iekļausies ne vien mājas izklaides industrijā, bet arī citās sfērās. Pateicoties realitātei pietuvinātajam attēlam, par šīm tehnoloģijām lielu interesi izrāda biznesa, medicīnas un izglītības jomā strādājošie.

Lai veicinātu 3D tehnoloģiju popularitāti, Panasonic izstrādājis pilnu komplektu, kas nepieciešams 3D satura aplūkošanai: 3D formātu atbalstošus Blu-ray atskaņotājus, diskus, televizorus, kā arī 3D videokameras. Tāpat Panasonic pirms kāda laika izveidoja Modernizēto autorēšanas centru. Tas rūpēsies, lai Holivuda sāktu ražot komerciāli pieejamas 3D Full HD filmas, tādējādi veicinot patērētāju vēlmi baudīt 3D kino mājas apstākļos.

Profesionālā 3D videokamera

Šī gada Plaša patēriņa elektronikas izstādē Panasonic prezentēs arī pasaulē pirmo profesionālo pilnībā integrēto full HD 3D videokameru. Turklāt jau šī gada aprīlī to būs iespējams pasūtīt, bet iegādāties varēs sākot no rudens.

Pašlaik 3D filmu ražotāji spiesti radīt paši savas 3D izstrādes sistēmas, fiziski savienojot vairākas 2D ražošanas ierīces. Savukārt Panasonic tagad piedāvās ierīci, kurā integrēti 2 objektīvi un duālās atmiņas rakstītājs. Dubultobjektīvu videokamera ļauj uzņemt dabiskus un augstas kvalitātes 3D attēlus. Pateicoties savai uzbūvei un izmēriem, kamera ir kompakta un ļauj operatoram būt kustīgam filmēšanas laikā, kas būtiski atvieglo filmēšanas procesu.

Dubultobjektīvu sistēma ļauj iestatīt vajadzīgo attēla saplūšanas punktu, tāpat iespējams arī automātiski mainīt horizontālo un vertikālo novietojumu. Savukārt, lietojot tradicionālās kameras, šos iestatījumus iespējams mainīt, izmantojot datoru vai arī ārējo videoprocesoru. Jaunajā videokamerā iekļauta arī stereoskopiskā koriģēšanas kontrole, kas atvieglo darbu ar kameru. Turklāt kamera ir vieglāka un mazāka nekā šobrīd tirgū esošās 3D ierīces, tādējādi nodrošinot lielāku rīcības brīvību un elastīgumu videomateriālu uzņemšanā.

Jau šobrīd vadošie Holivudas filmu industrijas profesionāļi izmanto Panasonic plazmas ekrānus, lai novērtētu uzņemto 3D filmu kvalitāti uz ekrāna. Tas pierāda kompānijas potenciālu 3D tehnoloģiju attīstīšanā.

Vēl efektīvāki plazmas paneļi

Tāpat Panasonic izstrādājis jaunus plazmas paneļus, kas var lepoties ar četrkārtīgu gaišuma efektivitāti (quadruple luminance efficiency). Tas ir būtisks tehnoloģisks sasniegums plazmas paneļu ražošanā.

Šī tehnoloģija iestrādāta arī pasaulē lielākajā 152 collu plazmas panelī, ko Panasonic prezentēs Plaša patēriņa elektronikas izstādē. Vēl vairāk, šī tehnoloģija būs pieejama ikvienam, kas iegādāsies kādu no 2010. gada Panasonic VIERA plazmas televizoru modeļiem.

Jauno plazmas paneli Panasonic inženieri attīstīja no NeoPDP plazmas ekrāniem, kas izstrādāti 2008. un 2009. gadā, un spēja nodrošināt attiecīgi divas un trīs reizes gaišāku attēlu.

Lai sasniegtu šādu veiktspēju, tika veiktas būtiskas izmaiņas vairākos elementos: tika attīstīti jauni luminofori materiāli, ātrā palaišanas tehnoloģija, kā arī signāla apstrādes tehnoloģija, tādējādi samazinot elektroenerģijas patēriņu visos aspektos, kas saistīti ar paneļa izgaismošanas procesu. Tādējādi panākta apbrīnojama efektivitāte – 42 collu full HD ekrāns tagad patērē nepilnus 95 vatus1 – mazāk nekā parasta 100 vatu spuldze.

Vēl vairāk, jaunajiem plazmas ekrāniem ir kontrasts 5000000:1, kā arī teicama krāsu atveide – tie spēj parādīt gan izteikti baltu, gan melnu krāsu.


Par Panasonic

Panasonic Corporation ir pasaules vadošais izstrādātājs un ražotājs plašam elektronisko preču klāstam, kas apmierina patērētāju, biznesa un rūpniecības vajadzības. Tās galvenā mītne atrodas Osakā, Japānā. Finanšu gadā, kas beidzās 2009. gada 31. martā, kompānijas konsolidētais apgrozījums sasniedza 7.77 triljonus Japānas jenu, (78.4 miljardi ASV dolāru). Kompānijas akcijas tiek tirgotas Tokijas, Osakas, Nagojas un Ņujorkas (NYSE: PC) biržā. Lai uzzinātu vairāk par kompāniju un Panasonic zīmolu, apmeklējiet kompānijas mājas lapu http://Panasonic.net/.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV