Mani kā ceļotāju ieinteresēja šī kamera un šis raksts ir neliels šīs digitālās fotokameras apskats, kas radās man lietojot šo kameru manas ekspedīcijas laikā uz Rinjani vulkāna krātera ezeru Indonēzijā augstkalnu apstākļos, kā arī mēģinot fotografēt ar šo kameru līdz pat 10m dziļumam zem ūdens, nirstot ar akvalangu.
Dizains un Ergonomika
Kombinējot vieglu nerūsējošā tērauda korpusu ar gumijas paplāksnēm un O-ring gumijas blīvēm, kas aizsargā iekšējos kameras elementus un ārējās pieslēgumvietas, bateriju un xD atmiņas kartes slotu. Kamera ir maza, to ērti ir ielikt nelielā kabatiņā vai kādā no līdzi nākošajām somiņām, no otras puses tā ir tik viegla, ka gadījumā, ja tā izkritīs, to nemaz neievērosiet. Patika tas, ka kameras izmērs un dizains neiespaidoja tās darbību zem ūdens un šajos apstākļos tā darbojās vienlīdz labi, kā uz sauszemes.
Vadības pogu izvietojums uz kameras ir labs un intuitīvi viegli atrodams, iespējams vienīgi Zoom slēdzī varētu atrasties tuvāk fotografēšanas slēdzim. Menu sistēma ir loģiska un viegli var atrast nepieciešamos iestatījumus. Man ļoti patika jaunās funkcijas priekš Menu – Shortcuts. Nospiežot tikai vienu no kameras slēdžiem, Jums tiks dota iespēja ātri veikt izmaiņas ISO, Baltās krāsas balansa, bilžu kvalitātes un slēdža režīmos. 2.5 collu ekrāns darbojās labi, taču dažkārt spožajā saulē bija grūtāk saskatāms – jūtami nepieciešams anti refleksais pārklājums, kas novērstu saules atstarošanos.
Manometrs
Šajā kamerā ir iebūvēts arī spiediena mērītājs. To ir iespējams ieslēgt, izslēgt, kā arī kalibrēt. Ir iespējams iestādīt parametrus tā, ka gadījumā, ja zem ūdens sasniedziet 10m dziļumu, kamera sāks pīkstēt un atgādinās, ka jādodas augstāk, lai nekaitētu tās darbībai.
Uzņēmumi
Iegūtie fotouzņēmumi bija patiešām labi priekš vienkāršas 7Mpix kameras. Izmantojot kameras programmatūrā iestrādātos 24 skatu veidus, ar automātisku fokusa režīmu un 3x optisko palielinājumu, 770 kamera ieguva asus un skaidrus fotoattēlus ar labām – reālistiskām krāsām. Īpaši labi izdevās ainavu un nelielu grupu fotoattēli uz ainavu fona.
Kamerā ir iebūvēta arī Panorama funkcija, un līdz ar to ir iespējams, izmantojot līdzi nākošajai Olympus programmatūru, veidot panorāmu fotogrāfijas.
Lieliski uzņēmumi tika iegūti pat neliela apgaismojuma apstākļos – agros rītos – šajos gadījumos iespējams izvēlēties fotografēšanas režīmus, kas palielina jūtību līdz pat ISO 1600. Neaizstājams palīgs bija Image Stabilization Mode, kas arī pārgurama brīžos ar trīcošām rokām ļāva iegūt skaidras un asas fotogrāfijas.
Man kā zemūdens fotogrāfam, bija interesanti izmantot Macro režīmu, lai fotografētu nelielus objektus. Šī kamera līdzīgi kā citas Olympus kameras, ļauj iestatīt kameru Macro (līdz 30cm tālu objektu fotografēšanai) un Super Macro (līdz 9-10cm attālumā atrodošos objektu fotografēšanai). Abos gadījumos iegūti tika labi attēli.
Kameras plusi un mīnusi
Kā mīnus noteikti jāmin tas, ka kamerai ir negatīva peldspēja – tā grimst pat ļoti strauji. Ja parasti runājam par kamerām, kuras nirēji ņem līdzi zem ūdens, un kuras ir ievietotas aizsargapvalkos – to peldspēja ir neitrāla. Tās negrimst. Tāpēc 770 kameras gadījumā noteikti tā ir kaut kādā veidā jāpiestiprina pie rokas, lai neļautu tai nogrimt un pazaudēt iegūtās fotogrāfijas
Nedaudz pārsteidza arī tas, ka korpuss kamerai ārkārtīgi skrāpējās – pat neliela saskarsme ar smiltīm un mugursomās esošajām mantām atstāja uz kameras nelielas švīkas un skrāpējumus. Domāju, ka vislabāk būtu pulētā tērauda vietā izvēlēties matētu.
Kā lielākais plus viennozīmīgi jāmin iespēja fotografēšanas iespēja zem ūdens bez aizsargapvalka līdz pat 10m dziļumam, kameras darbošanās pat negatīvās temperatūrās un triecienizturība.
Tāpat ļoti patīkami pārsteidza baterijas spēja ilgstoši nodrošināt kameras darbību.
Kopējais iespaids par kameru palika labs, un es noteikti varētu to rekomendēt kā uzticamu ceļojuma biedru dažādiem ekstrēmākiem apstākļiem. Tāpat tā var būt lielisks biedrs ģimenes atpūtai pie jūras un ļaus Jums iegūt arī jaunas nebijušas bildes Jūsu foto albumos no zemūdens pasaules.