Tagad manas domas ir mainījušās, un esmu pārliecināta, ka LG sevi tirgū piesaka daudz labāk nekā to dara, piemēram, Alcatel vai Motorola – viņi spēj atrast savu lietotāju un piesaistīt to uz ilgāku laiku. Vidējais LG lietotājs drīzāk būts stila telefonu lietotājs, kam ir svarīgi, cik moderni viņš izskatās, cik lielā mērā saskaņots ir viņa tēls un kā tas viss izskatās no malas. Un esmu gatava likt galvu ķīlā, ka šis lietotājs ir viens no labākajiem, ja runājam no ražotāja skatu punkta – ja esi viņu patiesi piesaistījis, nav grūti piespiest viņu iegādāties jaunu telefona modeli, kas ir vēl stilīgāks, glamūrīgāks, spīdīgāks, mirdzošāks, un tā tālāk un tā joprojām. Tādēļ mani patiesi pārsteidz tas, ka LG mēģina sevi atrast mazcenas telefonu līnijā vai arī piedāvā tirgū telefonus, kas ne ar ko nevar pārsteigt, t.i., telefonus no t.s. ‘lēta gala’ – manuprāt, tas pazemina glamūrīgo telefonu iedomāto vērtību. Par pēdējo plašāk šajā rakstā.
Izskats un vadība
Tikko paņemam rokās šo LG KG290 telefonu, patiesībā uzreiz ir skaidrs, kurai klasei tas pieder. Atšķirīga pieeja ir citiem ražotājiem, kas telefona izmaksu samazinājumu tomēr korekti cenšas slēpt, tādējādi radot telefonu, kas pēc izskata izskatās kā biznesa klases telefons, bet pēc ielūkošanās funkcijās ir atklājama tā īstā seja.
Tiklīdz ieraugām telefonu, acis pievēršas uzrakstam MEGA PIXELS .... Jautāsiet, cik? 10, 20, 50, 0,7? Tas netiek minēts. Mmmmm, noslēpumainība jau it kā esot vilinoša...
Ekrāna kvalitātei atliek vēlēties ko labāku. Izvēlnes ikonas izskatās kā telefonā, kurš ir ražots nevis 2007.gadā, bet vēl laikā, kad labākais no labākajiem bija telefons Nokia 5110. Un vēsturnieki vēl strīdas, vai tādi laiki vispār ir bijuši, jo, iespējams, šī informācija ir tikai Nokia visaptverošās propagandas avots.
Telefona navigācija mani iedzina strupceļā ne reizi vien - kur meklēt skaņas un signālus? Uzstādījumos? Manās mapēs? Nē, tikai un vienīgi sadaļā Profili. Parasti telefonā skaņas un signālus var meklēt caur ikvienu no šīm mapēm. Kur meklēt spēles? Sadaļā Izklaide? Nē, sadaļā Manas mapes. Ja es teiktu, ka ar laiku pieradu, es melotu. Toties biežā sasprindzināšanās, atceroties, kur tad slēpās jaukā spēlīte Sudoku, noteikti palielināja manu IQ par 3 ceturtdaļpunktiem.
Maza piebilde par attēliem, kas ir pieejami telefonā – dažreiz gribētos atgādināt ražotājiem un programmētajiem, ka tad, ja telefonā nav pieejams vairāku simtu tūkstošu pikseļu ekrāns, nav uzreiz jāliek bildes, kas atgādina senilas fotomontāžas. Ir taču vienkārši, bet tai pat laikā pieklājīgi zīmējumi, vai ne?
Lietošana un secinājumi
Ikdienā lietojot šo telefonu, man atlika secināt, ka izmaksu samazinājums ražošanas procesā pārāk bieži skar tastatūru, precīzāk, tās kvalitāti (līdzīgi kā diemžēl gadās arī ar Sony Ericsson un, pilnīgi iespējams, arī ar citiem ražotājiem). Lai uzrakstītu īsziņu vai pazvanītu, bija ļoti spēcīgi jāspiež klaviatūra, tad jāgaida ilgs laika sprīdis, kamēr simbols parādījās – atliek tikai secināt, ka telefonam šo elementāro darbību veikšanai ir neliela aizture.
Ko lai par šo telefonu saka kopumā? Telefons nodrošina funkcijas, ko tagad uzskatām par telefona pamatfunkcijām - zvanīšana, zvanu pieņemšana, SMS, fotografēšana, spēles, krāsainais ekrāns, polifoniskas melodijas un vēl arī radio, kas nebūt nav slikti pamatfunkcijām, vai ne?
Pozitīvā nots ir tajā, ka telefons, atrodoties savā zemajā cenu kategorijā, piedāvā iegūt mobilo telefonu un tam piemītošas mobilās tehnoloģijas cilvēkiem, kas sociāli ir mazāk aizsargāti par tiem, kam vajag telefonu, kas ne tikai dara to, kas telefonam pienākas, bet arī izskatās ļoti labi. Un jautājums patiesībā ir par to, kāda ir mūsu vērtību sistēma un kādu vietu tajā pelnīti vai nepelnīti ieņem tāds stila un sabiedrības stāvokļa apliecinātājs kā mobilais telefons. Varbūt šīs lietas jāapliecina citā veidā un jānopērk sev šis LG KG290?