Kāds 41 gadu vecs pacients izmantoja savu iztēli, lai liktu savam tēlam virtuālajā pasaulē pārvietoties un sarunāties.
Pacients, kurš jau vairāk nekā 30 gadus cieš no paralīzes, tik tikko ir spējīgs saliekt savus pirkstus, tādēļ nespēj izmantot tastatūru vai peli tradicionālā veidā.
Eksperimenta laikā viņam uz galvas bija uzlikta speciāla iekārta ar trīs elektrodiem, kas pārrauga smadzeņu signālus, kas saistīti ar viņa rokām un kājām. Lai arī viņš nevar pakustināt savas kājas, vīrietis iedomājās, ka viņa virtuālais tēls staigā.
Pēc tam pacients varēja aprunāties ar citu tēlu, izmantojot pievienotu mikrofonu, pastāstīja pētnieki, kas apgalvoja, ka šī ir pirmā reize, kad kāds paralizēts cilvēks saticis citu personu un aprunājies ar to virtuālajā vidē.
Usiba tagad pēta sistēmu, kas ļautu pacientiem radīt drukātas īsziņas, ar domu spēku izvēloties noteiktus burtus.
"Drīzā nākotnē viņi varēs staigāt "Second World" un iepirkties tās lielveikalos, izmantojot tikai savus smadzeņu signālus," sacīja Usiba.
"Second World" ir ļoti populāra virtuālā pasaule, kur cilvēkus un pat dzīvniekus, kā arī organizācijas pārstāv to virtuālie "alter ego".
Šī iespēja varētu motivēt paralizētus pacientus, kas bieži ir pārāk lielā depresijā, lai izietu rehabilitāciju.
Tehnoloģijas » Jaunumi
Paralizēts vīrietis spēj staigāt un sarunāties virtuālajā pasaulē
LETA, 03.06.2008. 08:35
Japānas Keio universitātes zinātnieks Džuniči Usiba nodemonstrējis savu izgudrojumu, kas dod iespēju paralizētiem cilvēkiem vienkārši ar domu palīdzību dzīvot pilnvērtīgāku dzīvi virtuālajā pasaulē "Second Life", nepakustinot ne muskuli.