Kalmāra ķermeņa pamatdaļa ir divus metrus gara, tā platums ir viens metrs, bet kopīgais garums - astoņi metri, pastāstīja Tasmānijas muzeja vecākā kuratore Dženefora Volkere-Smita.
Kāds cilvēks milzu kalmāru uzgāja pastaigas laikā Tasmānijas salas rietumu krastā otrdienas vakarā.
Latīņu valodā milzu kalmārs ir pazīstams ar nosaukumu "Architeuthis", un radījums var būt pat 10 metrus garš un 275 kilogramus smags. Tasmānijā atrastais eksemplārs sver 250 kilogramu.
Atrastā kalmāra taustekļi ir nopietni bojāti un arī kopējo bezmugurkaulnieka garumu nav iespējams precīzi noteikt, norāda Tasmānijas Parku un dabas pārvaldes pārstāvis.
Milzu kalmāru agrāk uzskatīja par teju mistisku radību, kaut arī retu reizi šo bezmugurkaulnieku bija izdevies ieraudzīt arī jūrniekiem. Milzu kalmāri barojas ar zivīm un citiem, mazākiem kalmāriem. Savukārt paši milzu kalmāri kļūst par kašalotu maltīti, kas kalmāru apdzīvotajos apvidos ieklīst no Indijas okeāna dienvidiem.
Milzu kalmāri parasti mitinās 200 līdz 700 metru dziļumā, un no visas šīs planētas dzīvās radības viņiem ir pašas lielākās acis - kalmāra acs ir tik liela kā volejbola bumba.
Tikai 2004.gada septembrī japāņu zinātniekiem pirmo reizi vēsturē izdevās milzu kalmāru nofotografēt. Fotouzņēmums tika izdarīts 900 metru dziļumā Ogasavaras salu rajonā.