Izstāde atgādinās par Liepāju kā savulaik nozīmīgu kūrortu Baltijas jūras piekrastē un vēstīs par tā iespējamo atdzimšanu.
Liepāja 19.gadsimtā izveidojās par vienu no Krievijas impērijas nozīmīgākajiem kūrortiem Baltijas jūras piekrastē. 20.gadsimtā, mainoties varām, tā joprojām saglabāja savu kūrorta pilsētas slavu. Tūkstošiem cilvēku Liepājā atguva un uzlaboja savu veselību. 21.gadsimts sola atdzimšanu, realizējot uzņēmuma "Livland Resort" kūrorta centra projektu Kūrmājas prospekta galā.
Izstāde ir kā tilts starp pagātni un nākotni. Pagātne atspoguļota bagātā attēlu klāstā, kā arī sniegtajā informācijā, kas ļauj ielūkoties Liepājas kā iecienītas kūrvietas izveidē no 19.gadsimta līdz 20.gadsimta 30.gadiem. Līdz ar ķeizariskās ģimenes un imperatora Aleksandra II viesošanos Liepājā 1862.gadā radās impulss arvien lielāku vērību un līdzekļus ieguldīt pilsētai dabas doto dziedniecisko priekšrocību izmantošanā.
1870.gadā atklāja siltā jūras ūdens vannu iestādi - Nikolaja peldu iestādi, bet 1902.gadā pēc arhitekta Berči projekta uzbūvēja jauno Liepājas peldu iestādi, kuras apmeklējuma dinamika pieauga līdz ar sniegto pakalpojumu klāstu: no 170 dūņu vannām 1913.gadā līdz aptuveni 14 000 trīsdesmitajos gados, ārstējot deviņu dažādu slimību paveidus. Līdzās dziedniecības vietai izauga arī jaunais pilsētas atpūtas un kultūras centrs - Kūrmāja, kura savus pirmos viesus sagaidīja 1875.gadā.
Izstādē būs iespējams aplūkot uzņēmuma "Livland Resort" SPA centra skiču projektu, ko izstrādājuši austriešu arhitekti, jo viņiem ir liela pieredze SPA jeb dziedniecības centru projektēšanā Eiropā.
Iecerētajā SPA centrā paredzēti desmit stāvi, kuros izvietoti veikali, restorāni, bāri, viesnīca, paredzot no katra numuriņa skatu uz jūru. Šis ir līdz šim apjomīgākais Liepājas uzņēmēja Andra Griģa iecerētais projekts.
Veselības kūrortu dzīvē nozīmīga loma ir ne tikai kūrorta viesnīcām, SPA centriem, bet arī sadzīvei un tradīcijām. Izstādē būs skatāmas īpašas formas minerālūdens krūzes, no kurām ūdeni dzer, sūcot caur caurulītes formas osīti. Šai tradīcijai ir pavisam praktisks izskaidrojums - minerālūdens jādzer lēnām un, staigājot kūrvietu parkā, to vieglāk darīt sūcot.
Kolekcijā būs apskatāmas speciālas glāzes un trauki minerālūdens dzeršanai no dažādiem materiāliem gan no Centrāleiropas kūrortiem Karlsbādes, Marienbādes, gan Ukrainas kūrortiem Truskavecas un Moršinas, gan Kaukāza kūrortiem Pjatigorskas, Esentuki un daudziem citiem. Interesanti eksponāti nākuši no kaimiņvalsts Lietuvas - Druskininku un Birštonas kūrortiem. Ir eksponāti arī no Vācijas kūrortiem un Anglijas.
Kā sacīja kolekcijas īpašnieks Armands Muižnieks, krūzītes ir gan pirktas, gan saņemtas dāvanā no draugiem un pavisam svešiem cilvēkiem. Katrai no tām ir savs stāsts, kā tā nokļuvusi kolekcijā, bet aiz daudzām no tām ir cilvēku likteņi un pārdzīvojumi. Uz dažām padomju laika krūzītēm ir personīgi vēlējumi tās īpašniekiem.
Kopš 2005.gada, kad kolekcija pirmo reizi tika izstādīta Jūrmalas pilsētas muzejā, tās daļa ir bijusi apskatāma un popularizējusi kūrortu tradīcijas un Latviju Vācijas kūrortos "Bad Schwalbach", "Bad Doberan", "Bad Schmiedeberg", "Bad Salzuflen", "Bad Rapenau" un vecākajā Baltijas kūrortā - Baldonē un Ogrē.
Izstādes atklāšanā un tās norises laikā muzeja apmeklētāji varēs degustēt "Gutta PAS" galda ūdeni.
Liepājas muzejā izstāde "Liepāja - kūrorta pērle pagātnē un nākotnē" būs skatāma līdz 5.augustam, bet no 6.augusta līdz 20.augustam to varēs redzēt tirdzniecības centrā "Ostmala".