Viesi kopā ar domes priekšsēdētāju Viktoru Litaunieku apmeklēs svētku aktivitātes. Paredzēts, ka šīs vizītes laikā starp Alūksnes pilsētas domi un Vastselīnas pašvaldību, kā arī Pleskavas nekomerciālo organizāciju "Pleskavas tūrisma attīstības centrs" tiks noslēgts sadarbības līgums, piebilda Aploka.
Vēl svētku laikā Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejs atvērts ilgāk.
Piektdien, 3.augustā, muzejs apmeklētājus gaidīs no plkst.10 līdz plkst.20, sestdien, 4.augustā, - no plkst.10 līdz 21, bet svētdien, 5.augustā, muzejs būs slēgts.
Parasti muzejs ir atvērts līdz plkst.16 vai 17.
Jau ziņots, ka Alūksni tās pilsētas svētku laikā apmeklēs apmēram 30 Fītinghofu dzimtas pārstāvji, kuru dzimtai savulaik piederējusi Alūksnes pils.
Vizītes koordinatore Silvija Ludviga informēja, ka Fītinghofu dzimtas pārstāvji Latvijā ieradīsies jau pirms Alūksnes pilsētas svētkiem un apskatīs Rīgu un Kurzemi.
Alūksnē dzimtas pārstāvji iepazīs pilsētu un Fītinghofiem reiz piederējušo Alūksnes Jauno pili, kā arī sekos līdzi pilsētas svētku norisēm. 5.augustā viesi dosies apskatīt savas dzimtas atstāto mantojumu Igaunijā.
Fītinghofu dzimtas pārstāvji, kas viesosies Alūksnē, atceļos no gandrīz visiem pasaules kontinentiem, jo šīs dzimtas atzari ietiecas gan Rietumeiropā un Krievijā, gan Austrālijā un Amerikā. Alūksnē Fītinghofus pavadīs kinokritiķe Anita Mellupe un bijusī alūksniete Dace Fridrihsone. Paredzēta arī Fītinghofu tikšanās ar Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāju Viktoru Litaunieku.
"Šveicē nodibinātais Fītinghofu fonds koordinē visus šīs dzimtas pasākumus un tradīcijas, tostarp arī šo dzimtas pārstāvju salidojumu Alūksnē, uztur saiknes starp dzimtas locekļiem, apzina atstāto kultūras mantojumu. Alūksnē jau trešo reizi būs arī pēdējā Alūksnes Jaunās pils saimnieka Arnolda fon Fītinghofa mazdēls Joahims. Ar viņa palīdzību Alūksnē ir nonākusi grāmata četros sējumos par Fītinghofu dzimtas ģenealoģiju," informēja Ludviga.
Kā ziņo Alūksnes mājaslapa internetā, Krievijas ķeizariene Elizabete 1750.gadā Alūksni atdāvināja savam kancleram grāfam Voroncovam, kas to pārdeva slepenpadomniekam baronam Otto Hermanim fon Fītinghofam.
Tā iesākās fon Fītinghofu dzimtas vēsture šai pilsētā, par ko joprojām liecina daudzas ēkas. Piemēram, Alūksnes luterāņu baznīca, kas celta par barona Otto Hermaņa fon Fītinghofa līdzekļiem. Visā Fītinghofu dzimtā viņš bija slavenākais dzimtas pārstāvis - Alūksnes muižas un daudzu citu muižu īpašnieks, dēvēts arī par Vidzemes puskarali.
Arī Rīgā, Vāgnera ielā, atrodas Fītinghofu nams, kas celts kā Oto Hermaņa fon Fītinghofa pilsētas savrupmāja.