Pirms vairākām dienām, kad Latvijas alpīnistu grupa pēc neveiksmīgas ekspedīcijas pameta kalnu, Puriņš 40 kilometru attālumā no bāzes nometnes nolēma griezties atpakaļ un nevis doties uz Rīgu, bet gan vēlreiz mēģināt uzveikt Broda smaili, ko iepriekš slikto laika apstākļu dēļ neizdevās veikt kopā ar Latvijas alpīnistu Oļegu Siļinu.
Sākotnēji ekspedīciju uz Broda smaili uzsāka trīs Latvijas alpīnisti - Siļins, Puriņš un Mihails Pietkevičs, kurš uzkāpa līdz 6300 metru augstumam, taču veselības problēmu dēļ ekspedīciju pārtrauca un agrāk par citiem atgriezās Rīgā.
Augusta sākumā Rīgā atgriezīsies arī Siļins, taču Puriņš pēc atkārtota mēģinājuma uzkāpt Broda smailē Rīgā varētu atgriezties augusta otrajā nedēļā, informēja Reķe.
Latvijas alpīnisti 21.jūlija naktī uzsāka ceļu uz Broda smailes virsotni, uzkāpa līdz 7600 metru augstumam, taču, sākoties sniega vētrai, atgriezās nometnē, kur pārnakšņoja un nākamajā dienā nokāpa līdz bāzes nometnei. Laika prognoze visai nedēļai bija nelabvēlīga, tāpēc visas ekspedīcijas atgriezās bāzes nometnē un dažas, kurām vēl bija laiks, sasniegt Broda smailes virsotni plānoja pēc laika.
Puriņš iepriekš atzina, ka atgriezties mājās, nesasniedzot virsotni, nav patīkami, tomēr neveiksmes ir augstkalnu alpīnisma neatņemama sastāvdaļa - "cilvēks nevar uzkāpt vienmēr visos kalnos, jo tad izrādītos, ka viņš ir stiprāks par kalnu, bet tā nevar būt taisnība".
Plānots, ka nākamajā gadā jau lielākā skaitā tiks turpināta programma "Pasaules augstākās virsotnes", kuras mērķis ir pacelt Latvijas karogu tajās pasaules augstākajās virsotnēs, kurās vēl nav bijuši Latvijas alpīnisti.
Broda smailes ekspedīcijas dalībnieki norāda, ka arī nākamajās ekspedīcijās plāno pieturēties pie tādas pašas taktikas, kāda tika izmantota Broda smailes iekarošanā, - iztikt bez augstkalnu nesējiem un papildu skābekļa.