Masīvajā nekropolē, kas dibināta pirms 183 gadiem un aizņem apmēram 85 hektārus, apbedīti vairāk nekā divi miljoni čīliešu. Tā ir lielākā kapsēta Dienvidamerikā. Kapsētā apbedīti visi Čīles prezidenti, izņemot vienu.
"Šī nav vienkārši vieta, kur apglabāti vairāk nekā divi miljoni cilvēku. Tā nav tikai Čīles lielākā un Latīņamerikā ievērojamākā kapsēta. Šī ir vieta, kas simbolizē Čīles vēsturi," sacīja kapsētas direktors Gonzalo Korneho.
Liela siena kapsētā uzcelta Čīles militārās diktatūras upuru piemiņai. Diktatūra ilga no 1973. līdz 1990.gadam. Tās laikā tika nogalināti vairāk nekā 3000 cilvēku un vēl daudzi tūkstoši tika spīdzināti.
Gida palīgs Rodrigo Gutjerress pastāstīja, ka šī ekskursija esot unikāla un, neskatoties uz tumsu, pavisam neesot baisa.
"Apmeklēt kapsētu naktī ir skaists piedzīvojums, kas nelīdzinās nekam citam. Turklāt gida pavadībā tas nemaz nav tik baisi," viņš sacīja.
Dažus kapakmeņus un pieminekļus kapsētas darbinieki izgaismojuši ar prožektoriem, lai tie izceltos tumsas fonā, savukārt citus apgaismo laternu, lāpu un sveču gaisma.
Gids Mauricio Nildbalskis ir tērpies mūka tērpā, un viņa seja ir nogrimēta.
"Mūks ir kapsētas sargs, kas sargā mirušo dvēseles," paskaidroja gids.