Izstādē tiks eksponētas 1154 arheoloģiskās senlietas no LNVM krājuma: iedzīves priekšmeti un ieroči, darbarīki, rotas, māla trauki un citi priekšmeti. Daudzpusīgā priekšmetu izlase aptver laika posmu no 8.gadu tūkstoša pirms mūsu ēras līdz 13.gadsimtam.
Projekta gaitā tapis nopietns ap 400 lappušu biezs un bagātīgi ilustrēts katalogs poļu un angļu valodā.
Izstādes zinātniskās koncepcijas autors ir LNVM direktors vēstures zinātņu doktors Arnis Radiņš, bet mākslinieciskās koncepcijas autors - Izstāžu sektora vadītājs Ģirts Boronovskis. Ekspozīcijas vizuālo tēlu pastiprina muzeja mākslinieces Ainas Alksnes-Alksnītes zīmējumi. Izstādes kurators ir LNVM Arheoloģijas nodaļas vadītājs Jānis Ciglis.
Latvijas vēsturē ir periods, kad daļa tās teritorijas atradās Polijas sastāvā, tāpēc poļu speciālisti, tostarp arheologi, Latvijas tēmai pievērš pastiprinātu uzmanību. Arī daļu Polijas vēsturiski apdzīvojuši balti, un Polijā nopietni nodarbojas ar šīs etniskās vienības izpēti.
No maija līdz jūlija beigām izstāde "Senās Latvijas dārgumi" bija aplūkojama Valsts arheoloģijas muzejā Varšavā, kas ir viens no četriem lielākajiem Polijas arheoloģijas muzejiem. Tajā līdzās citām struktūrvienībām darbojas Baltu arheoloģijas nodaļa. Ik gadu muzejs rīko Baltu semināru, kurā piedalās vairāki simti cilvēku. Muzejam ir pastāvīga baltu arheoloģijas jautājumos ieinteresēta profesionāla auditorija.
Šī ir jau otrā lielā starptautiskā izstāde, ko LNVM šogad izrāda ārpus Latvijas robežām.
16.aprīlī prestižajā Mākslas vēstures muzejā Vīnē atklāja muzeja sagatavoto reprezentatīvo izstādi "Nauda Latvijā: vēsture un mūsdienas".
Biskupini arī norisinās Polijā populārās Arheologu dienas, kurās piedalās ap 100 000 apmeklētāju. Šā gada pasākuma tēma ir "Balti - slāvu kaimiņi ziemeļos", un tas notiks no 15.septembra līdz 23.septembrim.