Etiopiju apdzīvo ap 80 miljoni iedzīvotāju! Tās dažādība, kas mainās pa reģioniem, ir apbrīnojama. Valsts Dienvidos cilvēki dzīvo salmu būdās un ikdienā tie tērpušies krāsainos ādas izstrādājumos! Ir sastopamas daudz ciltis, kuru paražas nav mainījušās vairākus tūkstošus gadu. Katrai ciltij savi ticējumi, vizuālais izskats un pat gadās, ka valoda. Ciematos ik nedēļu notiek tirgošanās, ko vietējie iedzīvotāji apmeklē no lieliem attālumiem, ar mērķi pārdot savus darinātos izstrādājumus vai iemainīt tos pret graudiem, dzīvniekiem vai dzeramo ūdeni. Parastās plastmasas pudeles, kuras mēs pēc lietošanas izmetam vai sadedzinām - Etiopijā ir liels deficīts! Pērkot limonādi stikla pudelēs, tā jāizdzer tur pat un pudele jāatstāj, bet ja ir vēlēšanās paņemt līdz, tad par pudeli jāsamaksā atsevišķi.
Baltais cilvēks Etiopijā vienmēr ir bijis un būs uzmanības lokā. Piemēram, mūsu kompānija sastāvēja no astoņiem cilvēkiem un trīs nedēļu laikā, kamēr iepazinām Etiopijas āres, nebija tādas reizes, kad piestājot kādā vietā un izkāpjot no džipiem, pie mums nepulcējās ļaudis. Ap mums vienmēr pulcējās bars vietējie ciemata iedzīvotāji, lai paprasītu kādu kapeiciņu, nopārdotu kādu augli vai suvenīru, vai vienkārši, lai pieskartos smieklīgajiem svešiniekiem.
Valsts Ziemeļos vietējie iedzīvotāji staigā satinušies segās, dvieļos un dažādās lupatās, kuras pēc krāsas un skata ir nokalpojušas gadu desmitus. Atšķirībā no Dienvidiem, Ziemeļos ir ļoti interesanti kultūras objekti. Piemēram, šeit atrodas "Lalibella", kas ir iekļauta pasaules brīnumos. "Lalibella" ir daudzu pazemes baznīcu vienota sistēma, kas savā starpā saistītas ar pazemes ejām un klintīs izkaltām takām.
Neskatoties uz to, ka bijām Āfrikā, nakšņojot Simiensa kalnos, kas ir skaistākie, ko esmu redzējis, naktī pie 4000 m virs jūras līmeņa, temperatūra nokritās zem nulles grādiem.
Etiopijas kalnos dzīvo iespaidīgi "Gelada" babūni! Tie ir ļoti spalvaini dzīvnieki, kuri pārvietojas baros! Zinātnieki, piemēram, joprojām nav sapratuši, kā babūbs, pieņemot barveža statusu, ļoti īsā laika posmā spēj mainīt savu izmēru, pārsniedzot pat cilvēka augumu. Runājot par dzīvniekiem, nevarētu teikt, ka to šeit ir ļoti daudz, jo bada dēļ lielākā daļa ir apēsti.
Ieteikums: nedomājiet, ka Etiopijā varēsiet droši “stopēt” vai, piemēram, pa nakti palikt pie kāda ezera teltī! Tas ir ļoti bīstami! Ezeru krastos šeit pastaigājas nīlzirgi, kuri esot pat bīstamāki par krokodiliem. Ne velti Etiopijā ir dzirdētas baumas par tūristu grupu mistisku pazušanu...
P.S. Vairāk ar Mārtiņa Plūmes fotopiedzīvojumiem var iepazīties fotogrāfa mājas lapā: www.pluume.lv
Tūrisms » Ceļojumu apraksti
Fotogrāfa Mārtiņa Plūmes Etiopijas ekspedīcija
Ceļojuma iespaidos dalās pats fotogrāfs, 28.03.2008. 20:00 | komentāri (26)
Nabadzība, bads, cerība... Katra bērna acīs saskatāma vēlme iegūt kādu kapeiciņu, konfekti vai zīmuli no baltā cilvēka. Ja Tu neiedod, tu esi sliktais, ja iedod, tevi mēdz nodēvēt par muļķi.
Lasi vēl...