Tiek uzskatīts, ka tas ir labs žests apdāvināt tuviniekus, draugus un kolēģus ar suvenīriem no svešām zemēm. Ko tikai nepērk dāvanās! Piedāvājam pašu bezjēdzīgāko suvenīru top 10.
Bungas no Āfrikas
Diez vai vēl var izdomāt, kaut ko bezjēdzīgāku par bungām. Starp citu, tās atved no daudzām Āfrikas valstīm, no Tunisijas līdz pat Dienvidāfrikai. Vest nav viegli, maksā arī ne pārāk lēti, bet pēc tam rodas doma, ka dāvanu nopirka pats sev, bet ierodoties dzimtenē tomēr nolēma atbrīvoties no nevajadzīgā suvenīra.
Sombrero no Meksikas
Vajadzētu labi padomāt, ko labāk nopirkt, nekā vest tādu pāri okeānam. Tāda liela cepure aizņems pus istabas standarta mazgabarīta dzīvoklī, bet putekļus no tādas pītas cepures ir ļoti grūti iztīrīt.
Papirusi un statuetes no Ēģiptes
Arābu – turku kūrorti ir ļoti bīstami šopholikiem. Kad cena, pēc tirgošanās, krīt vairākas reizes, cilvēks ir gatavs ķert visu pēc kārtas. Apdullis par saviem panākumiem, viņš sapērk gandrīz vai desmit tādus pašus suvenīrus un dāvina sākumā radiniekiem, pēc tam draugiem, un beidzot, kad vēl daži ir palikuši, atceras arī savus ienaidniekus, kaut gan ar viņiem vajadzēja sākt. Ko lai iesāk ar šiem ģipša gabaliem un papirusa vīstokļiem, kuri ir izgatavoti no rīsa papīra Ķīnā, un neviens par tiem neko nezina.
Sari no Indijas
Ļoti skaists indiešu nacionālais apģērbs no īsta zīda – tā ir izmesta nauda vējā. Tā noderēs tikai profesionāliem šuvējiem. Staigāt tādā apģērbā pa pilsētu, diez vai kāds iedrošināsies.
Vēdekļi no Spānijas
Vitrīnās, ar košām aprikozēm, izrotāti ar mežģīnēm un apgleznoti ar dažādiem zīmējumiem, savaldzina. Beidzot prieki beidzās, vajag pamest flamenko valsti. Brīnišķīgie vēdeklīši mūsdienu interjerā –tiešām ir lieka detaļa.
Orhidejas no Taivānas
Negribas braukt projām no Taivānas bez skaistām orhidejām. Pareizi, ievest valstī bez speciālām atļaujām eksotiskos augus nedrīkst. Tāpat arī saglabāt skaistuli tik tālu ir ļoti grūti, bet priecēs viņa pavisam maz – nevajag nemaz censties!
Rožu eļļa no Bulgārijas
Neliela kapsula ar rožu eļļu, kas ir ielikta koka flakonā – tas ir viens no populārākiem suvenīriem no Bulgārijas. To dāvināšana nebeidzas ar skaistajiem stāstiem, kā tā tiek iegūta un recepti, kā to drīkst pielietot. Labi darbi tiek ātri aizmirsti un eļļa ātri izgaro un zaudē savas īpašības, kamēr no alerģijas cietušais ģimenes loceklis, nav atradis kolekciju bulgāru kapsulu un nav izmetis miskastē.
Piparu buntīte no Ungārijas
Dažādībai var uzdāvināt buntīti sīpolu vai ķiploku, pie tam, ne jau lai aizsargātos no vampīriem. Košā etniskā detaļa labi ierakstīsies lauku mājas interjerā, bet pilsētas virtuvē izskatīsies nevietā. Var uzreiz sākt lietot dārzeņus pēc nozīmes, un ļoti ātri brīnišķīgā rota atradīsies zupas katlā vai salātos.
Kociņi no Japānas un Ķīnas
Suši un japāņu virtuve ir modes kliedziens, un tas nozīmē, ka kociņi ir labākais suvenīrs. Restorānos visi izmanto vienreizējos, bet, ko lai dara ar izrakstītiem suvenīriem, kas domāti vairākkārtējai izmantošanai. Vienīgi, matus saspraust, ar nosacījumu, ka tie ir gari.
Pīpes no Turcijas
Īstās pīpes – tas, protams, ir patīkami, bet nopirkt tās ir ļoti grūti. Parasti tūristiem piedāvā visādus viltojumus, nehermētiskus savienojumus un ar krītošām trubiņām. Turklāt pieredzējuši pārdevēji pierunā nopirkt uzreiz vairāk arī tabakas un speciālo ogli. Rezultātā, atbraucot mājās, nopirktā pīpe pārklājas ar putekļiem un mētājas kaut kur pieliekamajā.
Magnēti, šķīvji, karodziņi, nozīmītes - ārpus konkursa. Tādu labumu ir pilns visās malās. Piedodiet, šie nosauktie ir paši nesāpīgākie varianti. Simpātiskie magnēti var iekļauties un būt piestiprināti pie ledusskapja, šķīvji pie sienas, nepatiks tiks nosūtīti uz miskasti. Bet galu galā, nav jau tik svarīgi, ko dāvina, bet izrādītā uzmanība!
Materiāls publicēts sadarbībā ar: http://managimene.lv/